• 👐Zarządzanie stadem bydła mlecznego przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji 🌿🐄

• W dniu dzisiejszym uczniowie Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez Pana Przemysława Rutkowskiego Dyrektora Magi Agro oraz Rafała Borkowskiego Przedstawiciela handlowego MSD Animal Health.

Pan Rafał Borkowski kompleksowo przedstawił działanie aplikacji do monitorowania bydła mlecznego SenseHub®. SenseHub® to aplikacji oparta na kontroli stada przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu w celu natychmiastowego informowania użytkowania, które zwierzęta wymagają większej uwagi, jeszcze zanim pojawią się widoczne objawy choroby.

Bieżące monitorowanie, szczególnie w okresach wysokiego ryzyka (np. po wycieleniu), umożliwia podejmowanie ekspresowych działań, które przyczynią się do poprawy dobrostanu stada oraz obniżenia kosztów leczenia i śmiertelności. W zakresie działalności aplikacji możliwe jest również monitorowanie rui w czasie rzeczywistym, co wpływa na optymalizację współczynnika zapłodnień i eliminację domysłów oraz niespójności w ocenie stanu reprodukcji, pozwalając zarazem oszczędzać czas i pieniądze.

Dzięki dokładniejszemu wykrywaniu rui i precyzyjnym wskazówkom dotyczącym inseminacji możliwe jest skrócenie okresów międzywycieleniowych, poprawienie produktywność zwierząt i zwiększenie wykorzystania potencjału genetycznego stada.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Przemysławowi Rutkowskiemu, Firmie Magia Agro oraz Panu Rafałowi Borkowskiemu za przedstawienie uczniom naszej szkoły najnowszych rozwiązań w dziedzinie zarządzania stadem bydła mlecznego.

• ✍️PODSUMOWANIE PROJEKTU ERASMUS + W Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie🏫

• 16 kwietnia br. odbyło się oficjalne zakończenie projektu realizowanego w ramach przedsięwzięcia „Europejska mobilność szansą dla nowoczesnej praktyki zawodowej” o numerze 2022-1-PL01-KA122-VET-000078951 realizowanego na zasadach Programu ERASMUS+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

W obecności przybyłych koordynatorów projektu oraz Wicestarosty wysokomazowieckiego Pana Waldemara Kikolskiego, Pani Magdy Ożarowskiej dyrektor Szkoły Podstawowej z Kowalewszczyzny oraz Pani Alicji Skłodowskiej dyrektor Szkoły Podstawowej z Łupianki Starej, nauczycieli i uczniów naszej szkoły, uczestnicy praktyki zagranicznej przedstawili prezentacje przygotowane po pobycie w Portugalii oraz krótki film zmontowany wspólnie z miejsc odbywania stażu przez wskazane grupy młodzieży. Opowiedzieli o tym, jak przebiegał staż, czego nauczyli się na wyjeździe i z jakimi doświadczeniami wrócili do szkoły.

Dyrektor szkoły Rafał Iwan poinformował zgromadzonych o organizacji projektu, współpracy z organem prowadzącym szkołę oraz instytucjami, które przyczyniły się do realizacji projektu oraz planach na przyszłość. Wicestarosta Waldemar Kikolski obiecał dalszą opiekę starostwa nad kolejnymi projektami, w jakich szkoła będzie uczestniczyć oraz pogratulował uczestnikom wrażeń i zdobytych doświadczeń.

Najważniejszym punktem spotkania było wręczenie uczniom certyfikatów potwierdzających odbycie stażu, czego dokonali wspólnie wicestarosta, dyrektor szkoły i koordynator projektu.

Spotkanie było bardzo interesujące, chcielibyśmy, aby takie projekty były realizowane w kolejnych latach, by każdy miał szansę na uczestnictwo.

• 🤗Oferta edukacyjna w🏫SP w Radulach, 🏫SP w Tykocinie oraz🏫SP w Zawadach.

• 👉 W dniu wczorajszym zorganizowaliśmy spotkanie rekrutacyjne z uczniami:

🏫szkoły podstawowej w Radulach

🏫 szkoły podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Tykocinie

🏫szkoły podstawowej im. Aleksandra Kopcia w Zawadach.

🤗Dziękujemy Dyrekcji Szkół za umożliwienie organizacji spotkania z uczniami klas ósmych.🤝

• ⚽️Ostatni turniej piłki nożnej halowej w Wysokiem Mazowieckiem. 🥅⛳️

• W dniu 17.04.2024 nasze dziewczęta rozgrywały ostatni turniej piłki nożnej halowej który odbył się w Wysokiem Mazowieckiem. Nasze Panie zremisowały 1-1 z ZSM Łapy i przegrały 1-0 z I LO Łapy. Wszystkim drużynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na koniec dziękujemy naszej zawodniczce Ilonie Rogowskiej która kończy już szkole za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy zdania matury. Trzymamy kciuki!!!

• Wysokomazowiecki Portal Internetowy

Piątek 19.04.2024