• 🚜 Uczniowie klas 3 i wapnowanie gleby.👩‍🌾🧑‍🌾

• W ostatnich dniach października na polach ZSR w Krzyżewie zostało wysiane wapno. Prace wykonali uczniowie 3 klasy technikum rolniczego. Wapnowanie gleby to konieczność jeśli chcemy poprawić jej właściwości fizyczne i chemiczne a przede wszystkim  zwiększyć zdolność poboru składników pokarmowych przez rośliny.

• Wykłady online📶

• 28 października 2022 r. uczniowie technikum rolniczego mogli uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, jakim były wykłady online, zorganizowane przez Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Tematem spotkania była WYSOKA WYDAJNOŚĆ i DOBRA PŁODNOŚĆ - CZY TO JEST MOŻLIWE? - zarządzanie rozrodem bydła w stadach wysokowydajnych. Tematyka szczególnie zainteresowała uczniów , którzy w przyszłości planują hodować bydło mleczne.Poznali czynniki wpływające na skuteczny rozród oraz warunki odpowiadające za poprawę jego wyników. Cenne wskazówki i doświadczenie ekspertów, którzy prowadzili wykłady, pozwolą im osiągać sukcesy. Dziękujemy POLSKIEJ FEDERACJI HODOWCÓW BYDŁA i PRODUCENTÓW MLEKA za możliwość uczestnictwa i zastrzyk nowej wiedzy z zakresu produkcji zwierzęcej.

• 🗣„Rola owadów zapylających w zachowaniu bioróżnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich”🐝

•    Wszyscy wiedzą, jak ważna jest w przyrodzie i rolnictwie rola pszczół i pszczelarstwa. Mniejszą rolę przypisujemy innym owadom zapylającym, jak osy czy trzmiele. O ich znaczeniu mogła się dowiedzieć grupa uczniów naszej szkoły, uczestnicząc w wykładzie pod powyższym tytułem, zorganizowanym przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach. Spotkanie odbyło się 28 października br., a poza wiedzą teoretyczną uczestnicy mogli bezpośrednio sprawdzić, jakie „hotele” dla owadów zapylających są właściwe, a jakie mogą stwarzać im zagrożenie, jak układać kalendarz roślin pyłko- i miododajnych oraz co zrobić, by zapewnić dobre plony w ogrodzie.

Wykład obejmował bardzo użyteczne informacje, zwłaszcza dla osób dopiero rozpoczynających swój kontakt z rolnictwem, ogrodnictwem i pszczelarstwem.