• NARODOWE CZYTANIE W ZSR IM. STEFANII KARPOWICZ W KRZYŻEWIE.

• Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

12 września 2022r. akcja Narodowego Czytania odbyła się w naszej szkole już po raz drugi we współpracy z Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach.

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, zaproponowane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudy w dwusetną rocznicę wydania w Wilnie, czytali wspólnie: przedstawiciele władz samorządowych, pracownicy gminni oraz reprezentanci szkoły.

Mamy nadzieję, że zgodnie ze słowami Prezydenta RP, wspólne czytanie „jeszcze bardziej umocniło jedność i poczucie wspólnoty i (…) było dla nas wspólnym świętem czytelnictwa”.

• „Narodowe czytanie 2022”

• Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach i Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie zapraszają do udziału w akcji „Narodowe czytanie 2022”, która odbędzie się 12 września 2022 r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie.

• Rozdanie Stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego za osiągnięcia w nauce lub osiągnięcia sportowe za rok szkolny 2021/ 2022.

• W dniu 01.09.2022r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem odbyło się rozdanie Stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego za osiągnięcia w nauce lub osiągnięcia sportowe za rok szkolny 2021/ 2022. Nagrody zostały przyznane w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.

126 uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Wysokomazowiecki odebrało wyróżnienia z rąk Starosty Wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Andruszkiewicza.

Składamy serdeczne gratulacje nagrodzonym uczniom i ich rodzicom.

Spośród uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im Stefanii Karpowicz w Krzyżewie uhonorowanych zostało 10 osób:

Maciej Uszyński, Michał Grodzki, Aneta Mogielnicka, Urszula Wołpiuk, Martyna Mościcka, Dominik Choiński, Kamil Łapiński, Mateusz Krajewski, Patryk Sokołowski i Klaudia Łupińska.