• CÓŻ TO BYŁ ZA DZIEŃ:)

     • Dzisiaj w naszej szkole z racji tłustego czwartku  przez cały dzień unosił się cudowny zapach pieczonych pączków. To dzięki Paniom, które przeprowadziły praktyczne warsztaty robienia pączków. Wspólne pieczenie zakończyło się degustacją przygotowanych smakołyków. Bardzo dziękujemy Paniom  z Koła Gospodyń Wiejskich
      „Narwiański Babiniec” z Waniewa za cenne wskazówki i podzielenie się z nami sekretem robienia najsmaczniejszych pączków.

      GALERIA ZDJĘĆ

     • FERIE W MUNDURZE

     • W okresie ferii zimowych uczennica klasy III technikum, wzięła udział w szkoleniu wojskowym zorganizowanym przez WKU w Bielsku Podlaskim. 16-dniowe zajęcia w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. Gen. Bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” dla ochotników pragnących wstąpić do formacji WOT lub do armii zawodowej obejmowały szeroki zakres: od poznania i przyswojenia norm i obyczajów panujących w wojsku, poprzez przygotowanie fizyczne,
      aż po użycie broni.

      CZYTAJ WIĘCEJ

     • Zajęcia praktyczne w Stacji Doświadczalnej Odmian w Krzyżewie.

     •     Uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w Stacji Doświadczalnej Odmian w Krzyżewie. Wiosna tuż tuż! Czyścimy ziarno zbóżwialnią Petkus. 

      Galeria zdjęć

     • Międzynarodowy Dzień Pizzy:) Fotorelacja!

     • W roku 2022 Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada na 9 lutego (środa)

       Codziennie sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita (jeden z wariantów pizzy neapolitańskiej). Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Dziś neapolitana chroniona jest certyfikatem TSG (ang. „świadectwo szczególnego charakteru”) wydawanym przez Komisję Europejską. Oznacza to, że tę odmianę włoskiego specjału przyrządzać można wyłącznie według ściśle określonej, tradycyjnej receptury. Życzymy smacznego:)

      Galeria zdjęć

     • 146 rocznica urodzin Patronki naszej szkoły.

     •        Styczniową porą obchodzimy kolejną rocznicę zapoczątkowania działalności naszej placówki. 15 stycznia 2022 r. mija 109 rocznica rozpoczęcia pierwszych zajęć dydaktycznych w Szkole Rolniczej w Krzyżewie. Styczeń to również miesiąc kolejnych rocznic związanych z panią Stefanią Karpowicz - 7 stycznia pamiętaliśmy o 48 rocznicy śmierci a 11 stycznia 2022 mija 146 rocznica urodzin Patronki naszej szkoły.

              Pamięć o założycielce szkoły jest wciąż żywa. Pani Stefania Karpowicz pozostaje wzorem do naśladowania. Jej oddanie Ojczyźnie i rodakom, wiara w szlachetne idee, pracowitość, upór w dążeniu do wyznaczonego celu, odpowiedzialność, poczucie godności, a jednocześnie wielka skromność, to cechy, które powinniśmy naśladować.

            Cieszymy się, że mimo zawirowań historii Jej dorobek życia nie został zmarnowany. W Krzyżewie wciąż nowe pokolenia uczniów zdobywają wiedzę, są to często potomkowie kolejnych roczników absolwentów. Taka ciągłość świadczy o szacunku, jakim wszyscy darzymy założycielkę szkoły rolniczej w Krzyżewie.

       Galeria zdjęć

     • Jest taki dzień...

     •       Dnia 17 grudnia 2021 odbyły się jasełka zorganizowane przez uczniówklasy pierwszej wraz z koleżankami i kolegami ze starszych klaspod kierunkiem pani Moniki PłońskiejUroczystość wprowadziła całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój, a wspólne śpiewanie kolęddało poczucie jedności.Dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz życzymy Radosnych Świąt Bożego Narodzenia! 


      Galeria zdjęć

     • ROZSTRZYNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJ UDEKOROWANĄ SALĘ LEKCYJNĄ PRZEZPROWADZONEGO PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

     •      Zauważyliście, jak pięknie wygląda Nasza szkoła przystrojona w bożonarodzeniowe ozdoby? Jak cudowną atmosferę wprowadziły dekoracje na korytarzach?

           Samorząd Uczniowski zaproponował więc konkurs by i w salach lekcyjnych zapanował świąteczny klimat. Ocenie podlegał przede wszystkim wkład pracy,estetyka i zaangażowanie w wykonanie dekoracji.

            17 grudnia 2021r. odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na najładniej udekorowaną salę lekcyjną. Jury  w składzie: pani Barbara Sienicka, pani Elżbieta Gołaszewska i pani Małgorzata Lipińska obejrzało sale i wybrało zwycięzców:

      1 miejsce zajęła klasa 3TR

      2 miejsce zajęła klasa 2 TR

      3 miejsce zajęła klasa  1TR.

      Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

                                                                                            Samorząd Uczniowski

      Galeria zdjęć

     • "PACZUSZKA DLA MALUSZKA"

     •      Przed świętami Bożego Narodzenia zakończyliśmy akcję „Paczuszka dla Maluszka”,  podczas której zbieraliśmy pieluszki jednorazowe, artykuły higieniczne, żele, pudry, kremy, szampony, oliwki i chusteczki nawilżone.
             Do zbiórki  zaprosiła nas Fundacja Małych Stópek . Symbolem naszej akcji była specjalna „paczuszkowa” bombka, która zawisła na szkolnej choince. 
      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną zbiórkę. Wszystkie dary przekazane zostały do Domu Matki i Dziecka "Nazaret" w Supraślu.

      Galeria zdjęć

     • PODSUMOWANIE AKCJI ”TYTKA CHARYTATYWNA”

     • Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół w Krzyżewie składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję ”Tytka Charytatywna”. Od kilku lat wspieramy osoby potrzebujące, zwłaszcza w okresie świątecznym. Dzięki uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły zebraliśmy i wypełniliśmy wiele toreb papierowych artykułami spożywczymi i chemicznymi. Te wspaniałe dary  przekazaliśmy osobom najbardziej potrzebującym.

      Bardzo dziękujemy za hojność i Wasze serca!

      Galeria zdjęć

     • Podsumowanie konkursu plastyczno-językowego „Mój kalendarz adwentowy”

     •      17 grudnia 2021 roku odbyło się  ogłoszenie  wyników  konkursu plastyczno-językowego  z języka niemieckiego „Mein Adventskalender”. W  pracy uczniowie mieli  uwzględnić  24 „okienka”  i ich numerację. Poszczególne „okienka” kalendarza miały zawierać dowolne zwroty bądź słowa w języku niemieckim związane ze świętami. Wyróżniono  prace trzech uczniów: 
      Anny Mogielnickiej, Anety Mogielnickiej i
      Mateusza Chlebowicza.

      Gratulacje dla laureatów  i podziękowania dla wszystkich  uczestników konkursu.

      Galeria zdjęć

     • "FERIE W MUNDURZE"

     • Szeregowy Mateusz Ruczaj z 14 Batalionu Lekkiej Piechoty w Hajnówce zapoznał uczniów naszej szkoły
      z funkcjonowaniem formacji wojskowych w Polsce.W szczególności omawiał  zasady służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Przedstawił ofertę odbycia 14 -dniowego szkolenia wojskowego, zaplanowanego w czasie  ferii zimowych. Program „Ferii w Mundurze” ma na celu zachęcenie pełnoletniej młodzieży szkolnej  do służby  Ojczyźnie. Pięcioro naszych uczniów wyraziło  chęć uczestnictwa w takich zajęciach, które mają być zorganizowane
      w Jednostce Wojskowej w Białymstoku. 
      Jesteśmy bardzo dumni i życzymy powodzenia przyszłym żołnierzom!

      Galeria zdjęć

     • „Patroni, bohaterowie i autorytety uczniów powiatu – Ziemi Wysokomazowieckiej szkoły prezentujemy dziś światu”.

     •      Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie uczestniczył w projekcie Stowarzyszenia Kulturalnego Ziemi Czyżewskiej „Patroni, bohaterowie i autorytety uczniów powiatu  –Ziemi Wysokomazowieckiej szkoły prezentujemy dziś światu”. 
      15 listopada w Szkole Podstawowej w Czyżewie odbyło się podsumowanie projektu, w którym brały udział szkołypodstawowe i ponadpodstawowez powiatu wysokomazowieckiego. Efektem projektu jest specjalniewydany folder zawierający informacje o patronach szkół, bohaterach i autorytetach młodzieży powiatu wysokomazowieckiego.Integralną częścią projektu jest wystawa prac plastycznych autorstwa uczniów poszczególnych szkół. Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie reprezentował przepiękny obraz przedstawiający założycielkę naszej szkoły panią Stefanię Karpowicz namalowany przez uczennicę klasy trzeciej
       Anetę Mogielnicką.

      Galeria zdjęć

     • Przedsięwzięcie MEiN ”Poznaj Polskę”

     • Zespół Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie uzyskał dofinansowanie Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. „Poznaj Polskę” to program edukacyjny,
      w ramach którego szkoła może otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu dla uczniów
       do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. 
      Grupa 28 uczniów klas I-III wraz z opiekunami pojechała na wycieczkę edukacyjną w dniach 8-10 grudnia 2021 r. W programie było zwiedzanie: Kopalni Soli „Wieliczka”, Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Zamku Królewskiego
      na Wawelu, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w Krakowie, Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau
      w Oświęcimiu, Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku
      w Sukiennicach – oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie. Ponadto uczniowie obejrzeli papieskie okno na Franciszkańskiej 3, Stare Miasto i Rynek Główny w Krakowie. Dodatkową atrakcją w Krakowie był Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie można było spróbować lokalnych przysmaków kulinarnych, zakupić pamiątki i zrobić zdjęcia. 
      Uczniowie poznali wiele interesujących miejsc historycznych, naukowych, artystycznych, stanowiących nasze dziedzictwo narodowe. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń estetycznych, uzmysłowiła nam, jak piękna jest nasza Polska
       i że warto ją zwiedzać. Uczniowie miło spędzili wspólny czas na wycieczce edukacyjnej, dzieląc się wrażeniami, tym bardziej, że był
      to ich pierwszy wyjazd.

      Galeria zdjęć

     • Mikołajki 2021

     • Tradycyjnie w Polsce obchodzi się Mikołajki 6 grudnia. Święto ku czci świętego Mikołaja, biskupa z Miry obchodzony jest na wiele sposobów i różni się od regionu. Jedno jest pewne – pojawia się niezauważony w nocy z 5 na 6 grudnia i zostawia pod poduszką (lub w czystych butach) drobne prezenty, słodycze i owoce. 

      Galeria zdjęć

     • Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz z Krzyżewa wśród najlepszych!

     • III Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Rolnik Liderem Bezpieczeństwa” został rozstrzygnięty 26 listopada 2021 r.

      W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się gala finałowa, podczas której nasi uczniowie Patryk Sokołowski oraz Maciej Grochowski otrzymali nagrody za zajęcie III miejsca w konkursie filmowym.  Celem organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2019 roku konkursu jest propagowanie wśród młodzieży bezpiecznych zachowań, związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie światowej strategii prewencjiw dziedzinie bezpieczeństwa pracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego – ISSA (ang. International Social Security Association), do którego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego należy od 1991 roku. Galę finałową prowadziła Zastępca Prezesa KRUS Pani Monika Rzepecka.

      Gratulujemy filmowcom zajęcia świetnego miejsca i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu organizowanego przez KRUS.

      Galeria zdjęć

     • Szkolenie pt: „Zastosowanie roślin bobowatych grubonasiennych i soi w rolnictwie”.

     •  

        W Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie w dniu 24 listopada 2021r., odbyło się szkolenie pt: „Zastosowanie roślin bobowatych grubonasiennych i soi w rolnictwie”.Organizatorem szkolenia była Stacja Doświadczalna  Oceny Odmian w Krzyżewie w ramachInicjatywy Białkowej COBORU. Podczas szkolenia można  było wysłuchać wykładów prowadzonych przez prof. dr hab. Marka Gugałę oraz dr hab. Annę Milczarek z Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach,mgr inż. Barbarę Jabłońską ze Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie i Krzysztofa Dąbrowskiego- doradcy żywieniowego Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Wystąpienie na temat sytuacji na rynku nawozowym przygotował równieżPan Andrzej Remisiewicz- właścicel   firmy Trans- Rol.

            W szkoleniu udział wzięli Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wicestarosta Waldemar Kikolski, Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski, Michał Dybowski – Inspektor COBORU, Iwona Krzyżanowska z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przedstawiciele PODR w Szepietowie –Pani Alina Maciąg – koordynator sekcji produkcji roślinnej Działu Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa, Pani Gabriela Włostowska – Kierownik Działu Rolnictwa Ekologicznegoi Ochrony Środowiska oraz Pan Paweł Śliwowski Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wysokiem Mazowieckiem, Paweł Grodzki – Przewodniczący Powiatowej Rady PIRw Wysokiem Mazowieckiem, Dyrektorzy szkół podstawowych w Łupiance Starej, Płonce Kościelnej, Sokołach, Kowalewszczyźnie.

            Oprócz lokalnych władz i zaproszonych gości wykładów wysłuchali również rolnicy, nauczyciele, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im Stefanii Karpowicz. Szkolenie prowadzono równocześnie w formie on line dla  szkół o kierunkach rolniczych w Białymstoku, Czyżewie, Rudce, Zambrowie oraz Wysokiem Mazowieckiem.

      Galeria zdjęć

     • Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Pszczelarstwie.

     •      Dnia 23 listopada na Wydziale Biologii Uniwersytetu w Białymstoku uczniowie klasy technikum agrobiznesu wzięli udziałw Wojewódzkim Olimpiady Wiedzy o Pszczelarstwie. Organizatorem wydarzenia był Samorząd Województwa Podlaskiego. W czasie przerwy uczniowie odwiedzili Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy w którym znajduje się zbiór wielu ciekawych i rzadkich eksponatów.

      Galeria zdjęć

     • Gminne obchody 103 rocznicy odzyskania niepodległości

     •   Zespół Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz wziął udział w gminnych obchodach 103 rocznicy odzyskania niepodległości.Miejscem uroczystości była Bazylika Mniejsza
      pw. Wniebowzięcia NMPw Sokołach gdzie o godzinie 12:00 rozpoczęła się msza św. Szkołę reprezentował Pan dyrektor
      Rafał Iwan wraz z delegacją sztandaru szkoły. Po mszy św.
      Pan dyrektor złożył kwiaty przed Pomnikiem-Krzyżem.

      Galeria zdjęć

     • Narodowe Święto Niepodległości

     •   Narodowe Święto Niepodległości to dla każdego Polaka bardzo ważna data.Jest symbolem patriotyzmy, walki o wolność, wiary, zwycięstwa i miłości. Dla upamiętnienia 103-ciej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodlegości uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, podczas któregonie zabrakło informacji historycznych, wierszy oraz pieśni patriotycznych. Następnie Dyrektor ZSR w Krzyżewie Rafał Iwan wygłosił krótką prelekcję, która przybliżyła zebranym drogę naszego kraju do wolności. Dzień ten dla wszystkich był lekcją patriotyzmu i historii.

      Galeria zdjęć

     • V Bieg Niepodległości

     •  W dniu 09.11.2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Biegu Niepodległości który odbył się w Białymstoku. Głównym organizatorem biegu była Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Wszystkim uczestnikom przyświecał cel jakimbyła popularyzacja wartości patriotycznych z okazji Święta Odzyskania Niepodległościjak i promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

            Nasi uczniowie w składzie : Łupińska Klaudia, Grochowski Przemysław, Piszczatowski Konrad,
      Zdunko Grzegorz, Leśniewski Krzysztof, Płoński Jakub dzielnie walczyli na trasie biegu i godnie reprezentowali nasza szkołę. Wszystkim uczniom gratulujemy postawy jak wyników uzyskanych w tym biegu. Szczególny gratulacje należą się Klaudii Łupińskiej która zajęła II miejscew kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych.

      Wyniki naszych uczni:

      Dziewczęta:

      II miejsce Klaudia Łupińska

      Chłopcy:

      VI miejsce Zdunko Grzegorz

      VII miejsce Piszczatowski Konrad

      IX miejsce Grochowski Przemysław

      Leśniewski Krzysztof jak i Płoński Jakub swój biegu ukończy w połowie stawki.

      Jeszcze raz gratulujemy uczniom wyników a Panom Januszowi Dardzińskiemui i Grzegorzowi Chim dziękujemy dobrego przygotowania uczniów do zawodów.

      Galeria zdjęć

     • XXI Dzień Papieski pod hasłem “Nie lękajcie się!”

     •         We czwartek i piątek 21-22 października 2021 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Papieski, który
      w od roku 2001 obchodzony jest w Kościele Rzymskokatolickim w Polsce jako dzień łączności duchowej
      z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.Z okazji uroczystości uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali “papieskie kremówki”. Mateusz Chlebowiczwcielił się w postać Jana Pawła II i zapraszał wszystkichna słodki poczęstunek.

      Galeria zdjęć

     • KU PAMIĘCI…

     •  27 października 2021r. młodzież naszej szkoły włączyła się  w akcjęMEN „Szkoła Pamięta” , której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Akcja ta jest związana ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Uczniowie porządkowali miejsce spoczynku Stefanii Karpowicz na cmentarzu
      w Płonce Kościelnej oraz grób jej matkina cmentarzu parafialnym
      w Waniewie.

           W tym dniu  szczególnie pojawiają się u nas  wspomnienia o naszej lokalnej bohaterce. Są one wyrazem szacunku wobec osoby, której zawdzięczamy założenie Szkoły Rolniczej w Krzyżewie.1 listopada pamiętamy o naszej „Stefci”, ale często też czerpiemyod niej inspiracje i pasję do pracy.

      Galeria zdjęć

     • Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie na wykładach w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.

     •      W dniu 15 października młodzież z klas trzecich uczestniczyła w wyjeździe do WSA w Łomży.Celem wyjazdu był udział w cyklu wykładów na temat nowoczesnych technologii stosowanych w rolnictwie,w tym rozwiązań rolnictwa precyzyjnegoi wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych czyli popularnych dronów.
      Przy okazji uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjna uczelni.Miłym akcentem okazało się losowanie nagród wśród uczestników spotkani. Trzem naszym uczniom dopisało szczęście
       i otrzymali drobne upominki – kubki termiczne, słuchawki oraz inne gadżety.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ:)

     •      Dnia 14. 10. 2021 r. w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowała klasa II Technikum Rolniczego i Technikum Agrobiznesu. Były kwiaty,nagrody Dyrektora i serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych ludzi.

      Galeria zdjęć

     • ZAJĘCIA PRAKTYCZNE NA SZKOLNYM POLU.

     •  Dnia 11 października uczniowie w ramach zajęć praktycznych przeprowadzili prace na szkolnym polu. Za pomocą grubera “zruszyli” ściernisko pozostawione po zbiorze kukurydzy. Drugie pole zostało przebronowane w celu zgarnięcia resztekpo uprawie kukurydzy. Po kilku dniach uczniowie przeprowadziliorkę przedzimową.

      Galeria zdjęć

     • Zajęcia praktyczne w terenie.

     • Korzystając z pięknej pogody klasa I Technikum Rolniczego i klasa
      I Technikum Agrobiznesu wyszła
      na zajęcia praktycznew teren. W ogródku meteorologicznym uczniowie zapoznali sięz przyrządami do pomiaru czynników atmosferycznych,a na poletkach Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian rozpoznawali rośliny uprawne takie jak: bobik, groch, łubiny, soję, facelię i inne.

      Galeria zdjęć

     • Zajęcia praktyczne uczniów drugiej klasy technikum rolniczego.

     •   Dnia 29 września w ramach zajęć praktycznych uczniowie drugiej klasy technikum rolniczego wzięli udział w przygotowaniu materiału siewnegoi siewie zboża – pszenżyta ozimego. Miejscem pracy było położonew sąsiedztwie szkoły gospodarstwo rolne.

         Uczniowie poznali zasady czyszczenia zboża za pomocą wialni sitowej. Następnie była próba kręcona siewnika zbożowego. Po załadowaniu gotowego zboża na przyczepę przyszli rolnicy udali się na pole by podpatrywać wykonanie siewu. Siew wykonywany był za pomocą zestawu uprawo-siewnego brony aktywnej z siewnikiem Amazone połączonego z ciągnikiem marki Fendt 718.

      Galeria zdjęć

     • “AGRO SHOW 2021”

     • Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie uczestniczyli w jednej z największych miedzynarodowych wystaw rolniczych organizowanych w Europie.Na wystawie organizowanej w podpoznanskich Bednarach mieliśmy możliwośćzapoznania się z najnowszym i najnowocześniejszym sprzętem rolniczym.

      Galeria zdjęć

     • Uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego

     •  1 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczystość wręczenie stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego, które od 2013 roku nadawane są najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im Stefanii Karpowicz w Krzyżewie.      Za wysokie osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2020/2021 stypendiaz rąk Starosty Wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego oraz Wiceministra Edukacji i Nauki
      Dariusza Piontkowskiego odebrałAneta Mogielnicka z klasy III TR orazMichał Grodzki z klasy III TRA

      Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce. 

      Galeria zdjęć

       

     • DO SZKOŁY CZAS !

     •  Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Już na długo przed uroczystością w szkole gromadzili się uczniowie, by powitać dawno nie widzianych koleżanki i kolegów. Punktualnie o godzinie 12:00 dyrektor szkoły, Rafał Iwan, powitał przybyłych na uroczystość gości: starostę wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego, księdza prałata Ryszarda Niwińskiego, kapelana rolników, przedstawicieli zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji, przedsiębiorców, nauczycieli, wychowawców, uczniów i ich rodziców.W swoim wystąpieniu przypomniał, że opuścił szkołę w Krzyżewie jako absolwent, a teraz rozpoczyna rok szkolny jako jej dyrektor.  Życzenia udanego nowego roku szkolnego przekazał nauczycielomi młodzieży pan Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, a ksiądz prałat wyraził radość, że do szkoły o ponad stuletniej tradycji rolniczego kształcenia wkroczył kolejny rocznik zainteresowany tym kierunkiem, bowiem dobre rolnictwo, to podstawa dobrobytu wszystkich. Na zakończenie tego szczególnego spotkania, uczniowie rozeszli siędo wyznaczonych klas  na spotkanie z wychowawcami, by zapoznać sięz zasadami pracy w tym roku szkolnym, która będzie prowadzona stacjonarnie, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa na okres epidemii.

      Galeria zdjęć