• 👉Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022👈

• W miłej atmosferze zakończyliśmy dzisiaj rok szkolny. Uroczystości szkolne poprzedziła Msza Święta odprawiona w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach. Dalsza część zakończenia roku szkolnego miała miejsce na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, dyrektor szkoły Rafał Iwan powitał zgromadzonych: nauczycieli, wychowawców, przybyłych rodziców oraz szkolną młodzież. Władze samorządowe reprezentował radny Rady Powiatu, pan Dariusz Mościcki.

Dyrektor szkoły w swoim przemówieniu podsumował działania, jakie realizowano w ciągu roku szkolnego. Pogratulował uczniom dobrych wyników nauki, a także pochwalił młodzież za aktywny udział w życiu szkoły, co znalazło swoje odzwierciedlenie w najprzyjemniejszej części uroczystości, jakim było wręczenie nagród i dyplomów wyróżniającym się uczniom.

W tym roku szkolnym pięciu uczniów uzyskało świadectwo z wyróżnieniem, a jedenaście osób otrzymało dyplomy za wyniki w nauce. Doceniając zaangażowanie młodzieży w pracę i różne działania na rzecz szkoły, przyznano najbardziej aktywnym uczniom16 dyplomów.

Z podziękowaniami za nauczycielski trud wystąpiła Anna Mogielnicka, przewodnicząca Samorządu Szkolnego, która w imieniu wszystkich uczniów złożyła dyrektorowi szkoły, nauczycielom i wychowawcom, pracownikom szkoły, rodzicom, gościom oraz zgromadzonej młodzieży życzenia udanych wakacji, wspaniałego wypoczynku i wielu letnich wrażeń. Nie zabrakło także kwiatów i dedykowanej wszystkim piosenki.

• Kto może zostać żołnierzem TSW?

• 22.06.2022r. w naszej szkole gościł pan kpr. Arkadiusz Wasilewski, który zachęcał uczniów do wstąpienia w szeregi terytorialsów. Podczas spotkania wyjaśnił, czym są Wojska Obrony Terytorialnej, kto może zostać żołnierzem TSW i jak wyglądają szkolenia.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i przekazaną wiedzę.

• "Sprawni Jak Żołnierze 2022"

• W dniu .06.2022 uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkiej Licealiadzie Sportowo-Obronnej " Sprawni Jak Żołnierze 2022". Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt: Klaudia Łupińska, Martyna Bojko i Anna Magdalena Sadkowska. Uczennice brały udział w trzech dyscyplinach : rzut granatem, sprawnościowy tor przeszkód, strzelanie z karabinku sportowego. Emocji, walki oraz zaangażowania nie brakowało naszym dziewczętom. Ostatecznie na koniec zmagań sportowych zajęliśmy 9 miejsce. Na pewno wrócimy tam za rok, bo atmosfera i profesjonalizm były na najwyższym poziomie.

Sobota 20.08.2022