• „Dzień Młodego Pszczelarza w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie”

     •  

           W dniu 31 maja w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja „Dnia  Młodego Pszczelarza w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie”. Wydarzenie zostanie zrefundowane z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” w ramach planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Uroczystość otworzył Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie Rafał Iwan witając wszystkich zaproszonych gości na czele m.in. z Andrzejem Pleszukiem zastępcą  Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Ewę Jaźwińską Kierownikiem Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego, Bogdanem Zielińskim Starostą Wysokomazowieckim, Arkadiuszem Kalinowskim Dyrektorem Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie, Józefem Zajkowskim Wójtem Gminy Sokoły, Ks. Prałatem Ryszardem Niwińskim Proboszczem Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem,  Ks. Zdzisławem Dylnickim Proboszczem Parafii Pw. Najświętszej Marii Panny w Sokołach, Ks. Józefem Ogórkis Proboszczem Parafii Pw. św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej, Dariuszem Sikorskim Wójtem Gminy Kobylin Borzymy, Eweliną Janczewską Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek Powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem, Bożeną Grotowicz Dyrektor Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem. W wydarzeniu uczestniczyli również Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Wysokiem Mazowieckiem Krzysztof Czajkowski, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wysokiem Mazowieckiem Grzegorz Żochowski oraz Andrzej Remisiewicz właściciel Firmy TRANS ROL.

         Zaproszenie na zorganizowany „Dzień Młodego Pszczelarza w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie” przyjęli: uczniowie Szkoły Podstawowej w Bruszewie z opiekunem oraz Panią Dyrektor Krystyną Leśniewską, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi w Kobylinie Borzymach z opiekunami oraz Panem Dyrektorem Janem Kierzkowskim, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kowalewszczyźnie z opiekunem oraz Panią Dyrektor Magdą Ożarowską, uczniowie Szkoły Podstawowej ks. Jerzego Popiełuszki w Łupiance Starej z opiekunami oraz Panią Dyrektor Alicją Skłodowską, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej wraz z opiekunami, Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Lecha w Poświętnem, uczniowie Szkoły Podstawowej w Radulach z opiekunami oraz Panią Dyrektor Ewą Kaczorowską, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Sokołach z opiekunami oraz Panem Dyrektorem Waldemarem Kikolskim, uczniowie Szkoły Podstawowej we Wnorach Kużelach z opiekunami, uczniowie Szkoły Podstawowej nr.1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem wraz z opiekunami, uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 2 im Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem z opiekunem oraz Panią Dyrektor Ewą Turlewicz.

          Na początku odbyły się dwa wykłady  na temat „Roli pszczół w rolnictwie” wygłoszonym przez Marcina Kruszewskiego oraz „Apiterapii” wygłoszonym przez Lek. Wet. Artura Arszułowicza. Poza częścią merytoryczną odbyły się praktyczne warsztaty pszczelarskie, w których udział wzięła liczna młodzież z okolicznych szkół podstawowych. Organizatorem warsztatów pszczelarskich był Arkadiusz Płotka z Podlaskiej Pasieki oraz Marcin Kruszewski z Pasieki Marcina. Uroczystości uświetniły dania i wypieki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich: KGW „Narwiański Babiniec” z Waniewa, KGW „Wodźkowianki” z miejscowości Roszki Wodźki, KGW „Łapianka na Obcasach” z Łap Dębowina. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne prowadzone przez poszczególne Koła Gospodyń Wiejskich w trakcie których uczniowie uczyli się przyrządzania potraw z wykorzystaniem miodu. Dodatkowych atrakcji dostarczyła Pierwsza Brygada Obrony Terytorialnej w Białymstoku, organizator Toru Małego Terytorialsa.

            Dzień ten był Dniem Otwartym w naszej szkole, wszyscy uczniowie  mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną,  jak również bazą dydaktyczną. Dużym zainteresowaniem cieszył się oddział rehabilitacji, który będzie stanowił zaplecze praktyczne dla przyszłych techników masażystów.  Na młodzież czekała również wystawa maszyn rolniczych i inne atrakcje związane ze specyfiką szkoły.

      Podczas imprezy przeprowadzono i rozstrzygnięto drugi konkurs pt.” Wykorzystanie miodu w kuchni”. W konkursie rywalizowały między sobą zaproszone na „Dzień Młodego Pszczelarza” Koła Gospodyń Wiejskich. Pomimo faktu, że wszystkie dania przygotowane w trakcje wydarzenia były znakomite, bardzo szerokie grono oceniające w postaci bardzo licznych uczestników wskazało, że najsmaczniejsze potrawy przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich „Narwiański Babiniec” z Waniewa. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Wodźkowianki” z miejscowości Roszki Wodźki , natomiast trzecie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich „Łapianka na Obcasach” z miejscowości Łapy Dębowina. Dziękujemy wszystkim Kołom Gospodyń Wiejskich uczestniczącym w Naszym wydarzeniu za promocje produktów pszczelich i zapraszamy do współpracy przy kolejnych wydarzeniach.

          Wszystkim uczestnikom dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i gorąco zachęcamy do rozpoczęcia nauki w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie od przyszłego roku szkolnego 2022/2023.

     • Konkurs wiedzy o pszczelarstwie pt. "Rola pszczół w rolnictwie"

     •      W trakcie „Dnia Młodego Pszczelarza w Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz  w Krzyżewie” został przeprowadzony konkurs wiedzy o pszczelarstwie pt. "Rola pszczół w rolnictwie". Przystąpili do niego zgłoszeni uczniowie ze szkół podstawowych uczestniczących w wydarzeniu. Spośród grona uczestników konkursu wygrała uczennica Szkoły podstawowej w Kowalewszczyźnie Gabriela Czajkowska, drugie miejsce zajęła Natalia Milewska z Szkoły podstawowej w Bruszewie, natomiast trzecie miejsce zajęła  Izabela Gołaszewska również z Szkoły podstawowej w Bruszewie. 

      Wszystkie osoby biorące udział w konkursie wykazały się dużą wiedzą o pszczelarstwie, a czołowa trójka była bliska uzyskania maksymalnej liczby punktów. Osoby wyróżnione i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

     • ‼️ZAPRASZAMY‼️

     • Już MAJA 2022r. w naszej szkole w ramach "DNI MŁODEGO PSZCZELARZA" odbędą się wspaniałe warsztaty dotyczące pszczelarstwa. To jedyna taka okazja , by pogłębić wiedzę w tym temacie, podzielić się swoimi doświadczeniami, wziąć udział w warsztatach praktycznych. Czekamy na WAS!

  • Partnerzy

   • Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
   • Gmina Sokoły
   • Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie
   • Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Krzyżewie
   • Handel Rolno - Spożywczy Przemysłowy i Budowlany "Trans-Rol" J. Andrzej Remisiewicz
   • Portal rolniczy Rolnicy.pl – wiadomości, informacje i artykuły rolnicze. Giełda rolna oraz katalog firm rolniczych.
   • Centrum Kulturalno - Biblioteczne W Sokołach
   • Informator powiatu wysokomazowieckiego
  • Godziny dzwonków

   Sobota 20.08.2022
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Nasze media społecznościowe

  • liczba odwiedzin: 23794