• Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”.

• 20 października 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Tego dnia szczególnie staraliśmy się pochylić nad słowami Papieża i zrozumieć sens kierowanych do nas Jego słów. Wielu z nas o Janie Pawle II dowiedziało się dopiero po jego śmierci. Rozmowy z młodzieżą sprawiły, że postać Karola Wojtyły nie tylko kojarzy się nam z „Barką”, Światowymi Dniami Młodzieży” czy kremówkami. Jest on dla nas autorytetem i my już wiemy, że obok pysznych kremówek celem naszym, jest także ogromna wiedza do zgłębienia, którą pozostawił po sobie Wielki Polak.

• 👉Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego „Blask prawdy” to dziesiąta encyklika św. papieża Jana Pawła II ✍️

• Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego „Blask prawdy” to dziesiąta encyklika św. papieża Jana Pawła II o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła, ogłoszona 6.08.1993 r.

20 października w naszej szkole obchodzić będziemy DZIEŃ PAPIESKI.

Tego dnia każdy będzie mógł kupić "Kremówkę Papieską". Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na potrzeby Szkolnego Koła Caritas.

• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej👩‍🏫👨‍🏫

• Dnia 1️3️⃣.10.2022 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora, który przywitał wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości: Wicestarostę Powiatu Wysokomazowieckiego Pana Waldemara Kikolskiego i Wójta Gminy Sokoły Pana Józefa Zajkowskiego. Na początku odbyło się ślubowanie klas pierwszych, którzy zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej.Potem odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów z drugiej klasy . Wspaniali artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli otrzymał upominek na „Gali Oskarowej”.Akademia była również okazją do wręczenia nagród Pana Dyrektora pracownikom szkoły za ich trud wkładany w wychowanie i wykształcenie młodzieży.Na zakończenie akademii głos zabrał Pan Dyrektor, który mówił o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękował pedagogom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzył wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Serdeczne życzenia z okazji dzisiejszego święta przekazali wszystkim nauczycielom nasi dostojni goście.