• Szkolenie zorganizowane przez Firmę Trans-Rol

• W dniu 19.05.2022r. w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie zorganizowano szkolenie dla uczniów klas rolniczych. W trakcie szkolenia wygłoszono niniejsze wykłady:

1. Nawożenie siarką, fosforem, potasem i magnezem w oparciu o produkty Grupy Azoty. Szybka analiza gleby za pomocą skanera. – Monika Mikicińska Grupa Azoty
            2. Kompleksowe zaopatrzenie rolnictwa a aktualne problemy sektora rolniczego  - Andrzej Remisiewicz właściciel firmy TRANS-ROL
            3. Limagrain – firma która hoduje Twój zysk -  Dominik Bienasz – Limagrain
            4. Najlepsze polskie nasiona traw - Sebastian Kozłowski - Sowul & Sowul
            5. Biogazownie rolnicze - Agnieszka Wysocka - Czubaszek - Politechnika Białostocka

Dziękujemy Panu Andrzejowi Remisiewiczowi właścicielowi Firmy Trans – Rol za zorganizowanie tego wydarzenia w Naszej szkole. Zdobyta wiedza przez uczniów zapewne zaowocuje w niedalekiej przyszłości przy podejmowaniu właściwych decyzji prowadząc swoje gospodarstwa rolne.

• Wyróżnieni w konkursie wiedzy o rolnictwie ekologicznym!

• Pierwszy w Podlaskiem konkurs promujący rolnictwo ekologiczne, został zorganizowany z inicjatywy samorządu województwa, a sfinansowany z funduszy europejskich przeznaczonych na rozwój obszarów wiejskich. Zespół Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie reprezentowali: Aneta Mogielnicka, Dominik Choiński oraz Patryk Górski. Wszyscy nasi uczniowie zostali wyróżnieni. Gratulujemy dobrych wyników oraz życzymy powodzenia w kolejnych edycjach tego konkursu.

• Badanie sprawności technicznej opryskiwacza.

•       W dniu dzisiejszym w naszej szkole przeprowadzone zostało badanie sprawności technicznej opryskiwacza. Zgodnie z przepisami, stosowanie środków ochrony roślin sprzętem niesprawnym technicznie lub nieskalibrowanym, a także uchylanie się od obowiązku poddawania tego sprzętu badaniom w celu potwierdzenia sprawności technicznej podlega karze grzywny. Sprawny sprzęt to gwarancja, że wykonanie zabiegu chemicznej ochrony roślin będzie prawidłowe i bezpieczne dla środowiska. Badanie przeprowadził uprawniony diagnosta ze Spółdzielni Kółek Rolniczych w Sokołach.

Sobota 20.08.2022