• Pasieka Pana Marcina Kruszewskiego zdobyła III miejsce w konkursie „Pszczelarz Roku w województwie podlaskim”

• Pan Marcin Kruszewski o pszczołach wie bardzo dużo. Obecnie jest właścicielem pracowni pszczelarskiej i punktu sprzedaży miodu znajdujących się przy ulicy Słonecznej w Łapach.

W dzieciństwie dużo czasu spędzał z dziadkiem pomagając mu w pasiece. Wtedy też pojawiły się pierwsze marzenia o własnym ulu. Fascynacja przyrodą sprawiła, że pan Marcin połączył pasję z wykształceniem: jest chemikiem i podczas swoich studiów sporo czasu poświęcił na zgłębianie zagadnień związanych z pszczołami i produktami pszczelimi. Na swoim koncie ma naukowe publikacje dotyczące zwalczania chorób pszczelich, czy wpływu produktów pszczelich i zawartych w nich substancji na walkę choćby z nowotworami. Z jego wiedzy korzystają zarówno seniorzy (wykłady o pszczelarstwie na Uniwersytecie III Wieku) jak i młodsza część społeczności łapskiej.

Produkty z Pasieki Marcina szybko znajdują nabywców. W ofercie znajdują się miody:

- wielokwiatowy;

- rzepakowy;

- malinowy

- akacjowy;

- lipowy;

- gryczany.

Możne je kupić przy ul. Słonecznej, albo też zamówić przez profil pasieki w mediach społecznościowych.

Miody pana Marcina znajdują się w bazie produktów lokalnych w ramach inicjatywy Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego prowadzonego przez Województwo Podlaskie.

Serdecznie gratulujemy zdobycia III miejsca w konkursie „Pszczelarz Roku w województwie podlaskim”, który został rozstrzygnięty 24 września w Białymstoku, podczas 38. Ogólnopolskich Dni Pszczelarza.

Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Pasieka Pana Marcina Kruszewskiego zdobyła III miejsce!

• AGRO SHOW BEDNARY 2022

• W dniu 23.09.2022 roku uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie o specjalizacji Technik Rolnik, Technik Agrobiznesu oraz Technik Handlowiec wraz z nauczycielami uczestniczyli w AGRO SHOW BEDNARY koło Poznania.

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW organizowana jest przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych od 1999 roku.

AGRO SHOW od lat postrzegane jest jako doskonałe miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych.

Trzy dni wystawy, 120 ha powierzchni, 22 lata tradycji, 120 000 zwiedzających i 700 wystawców z całego świata.

W 2022 roku cały sektor był przeznaczony specjalnie dla firm i producentów z Ukrainy.

Wystawa obfitowała w technologiczne nowości, które ukierunkowane były głównie na eko rozwiązania. Na zwiedzających jednak największe wrażenie robiły potężne maszyny prezentowane np. przez New Holland, John Deere, Kuhn czy Valtra.

• Szkolenie zorganizowane przez firmę Magia Agro.

• 27 września 2022 r. grupa uczniów technikum rolniczego pod opieką nauczyciela, uczestniczyła w szkoleniu zorganizowanym przez firmę Magia Agro. W trakcie prezentacji uczniowie mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu prawidłowego żywienia krów w okresie zasuszenia. Poznali również szeroką ofertę produktów firmy Magia Agro. Spotkanie było bardzo interesujące. Dziękujemy i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z firmą Magia Agro.