• „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” – rusza III edycja konkursu
     • „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” – rusza III edycja konkursu.

      22.01.2022

      Zacęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie w trzech kategoriach: 

      • plastycznej – zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu medalu (awers i rewers) na temat „Katyń – Pamiętamy”,
      • literackiej – zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy na temat „Etos ofiar Zbrodni Katyńskiej w odniesieniu do współczesności”,
      • tekstu piosenki – zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

      Zadanie konkursowe dla studentów (osoby w wieku do 26 lat) polega na przygotowaniu scenariusza 45-minutowej lekcji pt. „Katyń-Pamiętamy”.

      Wszystkie prace muszą być przygotowane w języku polskim i powinny zostać zgłoszone indywidualnie przez autorów. Prace będą przyjmowane do 11 marca 2022 r. 

      Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rejestracji na stronie internetowej www.konkurskatynski.pl. Wygenerowaną przez system i podpisaną przez uczestnika kartę zgłoszenia przesyłamy pocztą tradycyjną na adres: Kancelaria Sejmu, Gabinet Marszałka Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa z dopiskiem „III edycja konkursu – Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.

      Skład Komitetu Honorowego konkursu:

      • Prezydent RP Andrzej Duda – Przewodniczący,
      • Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek,
      • Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński,
      • Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak,
      • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński,
      • Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek,
      • Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki.

      Szczegółowe informacje o inicjatywie oraz regulamin znajdują się na stronie konkursu.  

       

     • E-DEKLARACJA MATURALNA

      18.01.2022

      W związku z wprowadzoną w tym roku (rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 września 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 [Dz.U. z 2021 r. poz. 1743])  jest możliwe złożenia deklaracji maturalnej w postaci e-deklaracji, w załączeniu przekazujemy informacje dotyczące e-deklaracji maturalnej.
      e-deklaracja_maturalna.pdf

     • 146 rocznica urodzin Patronki naszej szkoły.

      11.01.2022

      Styczniową porą obchodzimy kolejną rocznicę zapoczątkowania działalności naszej placówki. 15 stycznia 2022 r. mija 109 rocznica rozpoczęcia pierwszych zajęć dydaktycznych w Szkole Rolniczej w Krzyżewie. Styczeń to również miesiąc kolejnych rocznic związanych z panią Stefanią Karpowicz - 7 stycznia pamiętaliśmy o 48 rocznicy śmierci a 11 stycznia 2022 mija 146 rocznica urodzin Patronki naszej szkoły.

      Pamięć o założycielce szkoły jest wciąż żywa. Pani Stefania Karpowicz pozostaje wzorem do naśladowania. Jej oddanie Ojczyźnie i rodakom, wiara w szlachetne idee, pracowitość, upór w dążeniu do wyznaczonego celu, odpowiedzialność, poczucie godności, a jednocześnie wielka skromność, to cechy, które powinniśmy naśladować.

      Cieszymy się, że mimo zawirowań historii Jej dorobek życia nie został zmarnowany. W Krzyżewie wciąż nowe pokolenia uczniów zdobywają wiedzę, są to często potomkowie kolejnych roczników absolwentów. Taka ciągłość świadczy o szacunku, jakim wszyscy darzymy założycielkę szkoły rolniczej w Krzyżewie.

       

       

     • KURS PSZCZELARSKI

      09.01.2022

      Kwalifikacja: ROL.03 Prowadzenie produkcji pszczelarskiej

      czas trwania: 2 semestry rozpoczęcie: 01.02.2022 r. miejsce: ZSR w Krzyżewie

      W trakcie nauki: Poznasz zasady prowadzenia produkcji rolnej i pasiecznej w celu pozyskania miodu i innych pszczelich produktów. Nauka obejmuje produkcję roślinną, produkcję zwierzęcą, gospodarkę pasieczną, reklamę i sprzedaż produktów.

    • ROZSTRZYNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJ UDEKOROWANĄ SALĘ LEKCYJNĄ PRZEZPROWADZONEGO PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI.
     • ROZSTRZYNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJ UDEKOROWANĄ SALĘ LEKCYJNĄ PRZEZPROWADZONEGO PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

      10.01.2022

                                                                                     

      Zauważyliście, jak pięknie wygląda Nasza szkoła przystrojona w bożonarodzeniowe ozdoby? Jak cudowną atmosferę wprowadziły dekoracje na korytarzach?

      Samorząd Uczniowski zaproponował więc konkurs by i w salach lekcyjnych zapanował świąteczny klimat. Ocenie podlegał przede wszystkim wkład pracy,estetyka i zaangażowanie w wykonanie dekoracji.

      17 grudnia 2021r. odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na najładniej udekorowaną salę lekcyjną. Jury  w składzie: pani Barbara Sienicka, pani Elżbieta Gołaszewska i pani Małgorzata Lipińska obejrzało sale i wybrało zwycięzców:

      1 miejsce zajęła klasa 3TR

      2 miejsce zajęła klasa 2 TR

      3 miejsce zajęła klasa  1TR.

      Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

                                                                                             Samorząd Uczniowski

     • Mikołajki 2021

      10.01.2022

      Tradycyjnie w Polsce obchodzi się Mikołajki 6 grudnia. Święto ku czci świętego Mikołaja, biskupa z Miry obchodzony jest na wiele sposobów i różni się od regionu. Jedno jest pewne – pojawia się niezauważony w nocy z 5 na 6 grudnia i zostawia pod poduszką (lub w czystych butach) drobne prezenty, słodycze i owoce.