• CÓŻ TO BYŁ ZA DZIEŃ:)

      24.02.2022

      Dzisiaj w naszej szkole z racji tłustego czwartku  przez cały dzień unosił się cudowny zapach pieczonych pączków. To dzięki Paniom, które przeprowadziły praktyczne warsztaty robienia pączków. Wspólne pieczenie zakończyło się degustacją przygotowanych smakołyków.

      Bardzo dziękujemy Paniom  z Koła Gospodyń Wiejskich „Narwiański Babiniec”
      z Waniewa za cenne wskazówki i podzielenie się z nami sekretem robienia najsmaczniejszych pączków.

     • FERIE W MUNDURZE

      21.02.2022

      W okresie ferii zimowych uczennica klasy III technikum, wzięła udział w szkoleniu wojskowym zorganizowanym przez WKU w Bielsku Podlaskim. 16-dniowe zajęcia w 1 Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. Gen. Bryg. Władysława Liniarskiego
      ps. „Mścisław” dla ochotników pragnących wstąpić do formacji WOT
      lub do armii zawodowej obejmowały szeroki zakres: od poznania i przyswojenia
      norm i obyczajów panujących w wojsku, poprzez przygotowanie fizyczne,
      aż po użycie broni.

      Szkolenie wspominam bardzo dobrze. Chociaż początki były bardzo trudne nie poddałam się i wytrwałam do końca, a było warto! Były to przeżycia nie do opisania. Dużo się nauczyłam, co dało mi solidne podstawy do spełnienia moich marzeń”.

      Jak nam opowiadała uczestniczka, a obecnie szeregowa Anna Sadkowska, szkolenie było bardzo intensywne, zajęcia rozpoczynały się wcześnie rano, nawet o 4.30,
      i po 45-minutowej zaprawie fizycznej, trwały do wieczora. Większość zajęć teoretycznych i praktycznych odbywała się w miejscu zakwaterowania, tj. w Twierdzy Osowiec, poza ośrodkiem odbywało się strzelanie. Naszej uczennicy udział
      w szkoleniu spodobał się, uczestniczyła pilnie w zajęciach, z dumą złożyła żołnierską przysięgę, a po zakończeniu cyklu zajęć otrzymała wyróżnienie
      „za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu zadań służbowych”.

      „Szczególnie przeżyłam dzień, w którym złożyłam wojskową przysięgę. Myślę, że to jak dotąd najpiękniejszy dzień mojego życia. Towarzyszyły mi wtedy chyba wszystkie pozytywne emocje: szczęście, wzruszenie i duma, że teraz jestem żołnierzem”

      Ania wiąże swoją przyszłość ze służbami mundurowymi, być może będzie
      to armia zawodowa. Życzymy jej spełnienia tego marzenia, wielu sukcesów, a kiedy już będzie żołnierzem – bezpiecznej służby. Powodzenia!

     • XXX Światowy Dzień Chorego!

      10.02.2022

      Każdego roku w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes,
      które przypada 11 lutego, Kościół przeżywa Światowy Dzień Chorego,
      ustanowiony przez Jana Pawła II 13 maja 1992 r.

      Celem tego dnia jest uwrażliwianie opinii publicznej oraz każdego z nas na problemy ludzi chorych, cierpiących, a także na sprawy i rozterki pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o tym, że „społeczeństwo, które nie jest w stanie zaakceptować cierpiących ani im pomóc (…), jest społeczeństwem okrutnym i nieludzkim” 
      (Benedykt XVI).

       

     • Międzynarodowy Dzień Pizzy:) Fotorelacja!

      07.02.2022

      W roku 2022 Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada na 9 lutego (środa)

       

      Codziennie sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita (jeden z wariantów pizzy neapolitańskiej). Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Dziś neapolitana chroniona jest certyfikatem TSG (ang. „świadectwo szczególnego charakteru”) wydawanym przez Komisję Europejską. Oznacza to, że tę odmianę włoskiego specjału przyrządzać można wyłącznie według ściśle określonej, tradycyjnej receptury.

      Życzymy smacznego:)

     • Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz z Krzyżewa wśród najlepszych!

      03.02.2022

      III Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Rolnik Liderem Bezpieczeństwa” został rozstrzygnięty 26 listopada 2021 r.

      W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się gala finałowa, podczas której nasi uczniowie Patryk Sokołowski oraz Maciej Grochowski otrzymali nagrody za zajęcie III miejsca w konkursie filmowym.  Celem organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2019 roku konkursu jest propagowanie wśród młodzieży bezpiecznych zachowań, związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie światowej strategii prewencjiw dziedzinie bezpieczeństwa pracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego – ISSA (ang. International Social Security Association), do którego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego należy od 1991 roku.

      Galę finałową prowadziła Zastępca Prezesa KRUS Pani Monika Rzepecka.

      Gratulujemy filmowcom zajęcia świetnego miejsca i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu organizowanego przez KRUS.

     • Szkolenie pt: „Zastosowanie roślin bobowatych grubonasiennych i soi w rolnictwie”.

      26.02.2022

            W Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie w dniu 24 listopada 2021r., odbyło się szkolenie pt: „Zastosowanie roślin bobowatych grubonasiennych i soi w rolnictwie”.Organizatorem szkolenia była Stacja Doświadczalna  Oceny Odmian w Krzyżewie w ramachInicjatywy Białkowej COBORU. Podczas szkolenia można  było wysłuchać wykładów prowadzonych przez prof. dr hab. Marka Gugałę oraz dr hab. Annę Milczarek z Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach,mgr inż. Barbarę Jabłońską ze Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie i Krzysztofa Dąbrowskiego- doradcy żywieniowego Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Wystąpienie na temat sytuacji na rynku nawozowym przygotował równieżPan Andrzej Remisiewicz- właścicel   firmy Trans- Rol.

            W szkoleniu udział wzięli Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wicestarosta Waldemar Kikolski, Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski, Michał Dybowski – Inspektor COBORU, Iwona Krzyżanowska z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przedstawiciele PODR w Szepietowie –Pani Alina Maciąg – koordynator sekcji produkcji roślinnej Działu Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa, Pani Gabriela Włostowska – Kierownik Działu Rolnictwa Ekologicznegoi Ochrony Środowiska oraz Pan Paweł Śliwowski Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wysokiem Mazowieckiem, Paweł Grodzki – Przewodniczący Powiatowej Rady PIRw Wysokiem Mazowieckiem, Dyrektorzy szkół podstawowych w Łupiance Starej, Płonce Kościelnej, Sokołach, Kowalewszczyźnie.

            Oprócz lokalnych władz i zaproszonych gości wykładów wysłuchali również rolnicy, nauczyciele, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im Stefanii Karpowicz. Szkolenie prowadzono równocześnie w formie on line dla  szkół o kierunkach rolniczych w Białymstoku, Czyżewie, Rudce, Zambrowie oraz Wysokiem Mazowieckiem.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      26.02.2022

             Narodowe Święto Niepodległości to dla każdego Polaka bardzo ważna data.Jest symbolem patriotyzmy, walki o wolność, wiary, zwycięstwa i miłości. Dla upamiętnienia 103-ciej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodlegości uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, podczas któregonie zabrakło informacji historycznych, wierszy oraz pieśni patriotycznych.

      Następnie Dyrektor ZSR w Krzyżewie Rafał Iwan wygłosił krótką prelekcję, która przybliżyła zebranym drogę naszego kraju do wolności. Dzień ten dla wszystkich był lekcją patriotyzmu i historii.

     • V Bieg Niepodległości

      26.02.2022

          W dniu 09.11.2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Biegu Niepodległości który odbył się w Białymstoku. Głównym organizatorem biegu była Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Wszystkim uczestnikom przyświecał cel jakimbyła popularyzacja wartości patriotycznych z okazji Święta Odzyskania Niepodległościjak i promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

            Nasi uczniowie w składzie : Łupińska Klaudia, Grochowski Przemysław, Piszczatowski Konrad,
      Zdunko Grzegorz, Leśniewski Krzysztof, Płoński Jakub dzielnie walczyli na trasie biegu i godnie reprezentowali nasza szkołę. Wszystkim uczniom gratulujemy postawy jak wyników uzyskanych w tym biegu. Szczególny gratulacje należą się Klaudii Łupińskiej która zajęła II miejscew kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych.

      Wyniki naszych uczni:

      Dziewczęta:

      II miejsce Klaudia Łupińska

      Chłopcy:

      VI miejsce Zdunko Grzegorz

      VII miejsce Piszczatowski Konrad

      IX miejsce Grochowski Przemysław

      Leśniewski Krzysztof jak i Płoński Jakub swój biegu ukończy w połowie stawki.

      Jeszcze raz gratulujemy uczniom wyników a Panom Januszowi Dardzińskiemui i Grzegorzowi Chim dziękujemy dobrego przygotowania uczniów do zawodów.

     • KU PAMIĘCI…

      26.02.2022

            27 października 2021r. młodzież naszej szkoły włączyła się  w akcjęMEN „Szkoła Pamięta” , której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Akcja ta jest związana ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Uczniowie porządkowali miejsce spoczynku Stefanii Karpowicz na cmentarzu w Płonce Kościelnej oraz grób jej matkina cmentarzu parafialnym w Waniewie.

           W tym dniu  szczególnie pojawiają się u nas  wspomnienia o naszej lokalnej bohaterce. Są one wyrazem szacunku wobec osoby, której zawdzięczamy założenie Szkoły Rolniczej w Krzyżewie.1 listopada pamiętamy o naszej „Stefci”, ale często też czerpiemyod niej inspiracje i pasję do pracy.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ:)

      26.02.2022

            Dnia 14. 10. 2021 r. w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowała klasa II Technikum Rolniczego i Technikum Agrobiznesu. Były kwiaty,nagrody Dyrektora i serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych ludzi.