• XXX Światowy Dzień Chorego!

      10.02.2022

      Każdego roku w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes,
      które przypada 11 lutego, Kościół przeżywa Światowy Dzień Chorego,
      ustanowiony przez Jana Pawła II 13 maja 1992 r.

      Celem tego dnia jest uwrażliwianie opinii publicznej oraz każdego z nas na problemy ludzi chorych, cierpiących, a także na sprawy i rozterki pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o tym, że „społeczeństwo, które nie jest w stanie zaakceptować cierpiących ani im pomóc (…), jest społeczeństwem okrutnym i nieludzkim” 
      (Benedykt XVI).

       

     • Międzynarodowy Dzień Pizzy:) Fotorelacja!

      07.02.2022

      W roku 2022 Międzynarodowy Dzień Pizzy przypada na 9 lutego (środa)

       

      Codziennie sprzedawanych jest na świecie ok. 13 milionów pudełek pizzy. Najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest niezmiennie margherita (jeden z wariantów pizzy neapolitańskiej). Swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Dziś neapolitana chroniona jest certyfikatem TSG (ang. „świadectwo szczególnego charakteru”) wydawanym przez Komisję Europejską. Oznacza to, że tę odmianę włoskiego specjału przyrządzać można wyłącznie według ściśle określonej, tradycyjnej receptury.

      Życzymy smacznego:)

    • „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” – rusza III edycja konkursu
     • „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940” – rusza III edycja konkursu.

      22.01.2022

      Zacęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie w trzech kategoriach: 

      • plastycznej – zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu medalu (awers i rewers) na temat „Katyń – Pamiętamy”,
      • literackiej – zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy na temat „Etos ofiar Zbrodni Katyńskiej w odniesieniu do współczesności”,
      • tekstu piosenki – zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

      Zadanie konkursowe dla studentów (osoby w wieku do 26 lat) polega na przygotowaniu scenariusza 45-minutowej lekcji pt. „Katyń-Pamiętamy”.

      Wszystkie prace muszą być przygotowane w języku polskim i powinny zostać zgłoszone indywidualnie przez autorów. Prace będą przyjmowane do 11 marca 2022 r. 

      Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rejestracji na stronie internetowej www.konkurskatynski.pl. Wygenerowaną przez system i podpisaną przez uczestnika kartę zgłoszenia przesyłamy pocztą tradycyjną na adres: Kancelaria Sejmu, Gabinet Marszałka Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa z dopiskiem „III edycja konkursu – Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.

      Skład Komitetu Honorowego konkursu:

      • Prezydent RP Andrzej Duda – Przewodniczący,
      • Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek,
      • Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński,
      • Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak,
      • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński,
      • Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek,
      • Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Karol Nawrocki.

      Szczegółowe informacje o inicjatywie oraz regulamin znajdują się na stronie konkursu.  

       

     • E-DEKLARACJA MATURALNA

      18.01.2022

      W związku z wprowadzoną w tym roku (rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 września 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 [Dz.U. z 2021 r. poz. 1743])  jest możliwe złożenia deklaracji maturalnej w postaci e-deklaracji, w załączeniu przekazujemy informacje dotyczące e-deklaracji maturalnej.
      e-deklaracja_maturalna.pdf

     • 146 rocznica urodzin Patronki naszej szkoły.

      11.01.2022

      Styczniową porą obchodzimy kolejną rocznicę zapoczątkowania działalności naszej placówki. 15 stycznia 2022 r. mija 109 rocznica rozpoczęcia pierwszych zajęć dydaktycznych w Szkole Rolniczej w Krzyżewie. Styczeń to również miesiąc kolejnych rocznic związanych z panią Stefanią Karpowicz - 7 stycznia pamiętaliśmy o 48 rocznicy śmierci a 11 stycznia 2022 mija 146 rocznica urodzin Patronki naszej szkoły.

      Pamięć o założycielce szkoły jest wciąż żywa. Pani Stefania Karpowicz pozostaje wzorem do naśladowania. Jej oddanie Ojczyźnie i rodakom, wiara w szlachetne idee, pracowitość, upór w dążeniu do wyznaczonego celu, odpowiedzialność, poczucie godności, a jednocześnie wielka skromność, to cechy, które powinniśmy naśladować.

      Cieszymy się, że mimo zawirowań historii Jej dorobek życia nie został zmarnowany. W Krzyżewie wciąż nowe pokolenia uczniów zdobywają wiedzę, są to często potomkowie kolejnych roczników absolwentów. Taka ciągłość świadczy o szacunku, jakim wszyscy darzymy założycielkę szkoły rolniczej w Krzyżewie.

       

       

     • KURS PSZCZELARSKI

      09.01.2022

      Kwalifikacja: ROL.03 Prowadzenie produkcji pszczelarskiej

      czas trwania: 2 semestry rozpoczęcie: 01.02.2022 r. miejsce: ZSR w Krzyżewie

      W trakcie nauki: Poznasz zasady prowadzenia produkcji rolnej i pasiecznej w celu pozyskania miodu i innych pszczelich produktów. Nauka obejmuje produkcję roślinną, produkcję zwierzęcą, gospodarkę pasieczną, reklamę i sprzedaż produktów.

     • Jest taki dzień...

      29.12.2021

      Dnia 17 grudnia 2021 odbyły się jasełka zorganizowane przez uczniówklasy pierwszej wraz z koleżankami i kolegami ze starszych klaspod kierunkiem pani Moniki PłońskiejUroczystość wprowadziła całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój, a wspólne śpiewanie kolęddało poczucie jedności.Dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz życzymy Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

    • ROZSTRZYNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJ UDEKOROWANĄ SALĘ LEKCYJNĄ PRZEZPROWADZONEGO PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI.
     • ROZSTRZYNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJ UDEKOROWANĄ SALĘ LEKCYJNĄ PRZEZPROWADZONEGO PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

      10.01.2022

                                                                                     

      Zauważyliście, jak pięknie wygląda Nasza szkoła przystrojona w bożonarodzeniowe ozdoby? Jak cudowną atmosferę wprowadziły dekoracje na korytarzach?

      Samorząd Uczniowski zaproponował więc konkurs by i w salach lekcyjnych zapanował świąteczny klimat. Ocenie podlegał przede wszystkim wkład pracy,estetyka i zaangażowanie w wykonanie dekoracji.

      17 grudnia 2021r. odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na najładniej udekorowaną salę lekcyjną. Jury  w składzie: pani Barbara Sienicka, pani Elżbieta Gołaszewska i pani Małgorzata Lipińska obejrzało sale i wybrało zwycięzców:

      1 miejsce zajęła klasa 3TR

      2 miejsce zajęła klasa 2 TR

      3 miejsce zajęła klasa  1TR.

      Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

                                                                                             Samorząd Uczniowski

     • "PACZUSZKA DLA MALUSZKA"

      29.12.2021

      Przed świętami Bożego Narodzenia zakończyliśmy akcję „Paczuszka dla Maluszka”,  podczas której zbieraliśmy pieluszki jednorazowe, artykuły higieniczne, żele, pudry, kremy, szampony, oliwki i chusteczki nawilżone.
      Do zbiórki  zaprosiła nas Fundacja Małych Stópek . Symbolem naszej akcji była specjalna „paczuszkowa” bombka, która zawisła na szkolnej choince.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną zbiórkę.

      Wszystkie dary przekazane zostały do Domu Matki i Dziecka "Nazaret" w Supraślu.

       

     • PODSUMOWANIE AKCJI ”TYTKA CHARYTATYWNA”

      27.12.2021

      Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół w Krzyżewie składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję ”Tytka Charytatywna”. Od kilku lat wspieramy osoby potrzebujące, zwłaszcza w okresie świątecznym. Dzięki uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły zebraliśmy i wypełniliśmy wiele toreb papierowych artykułami spożywczymi i chemicznymi. Te wspaniałe dary  przekazaliśmy osobom najbardziej potrzebującym.

      Bardzo dziękujemy za hojność i Wasze serca!

     • "FERIE W MUNDURZE"

      27.12.2021

      Szeregowy Mateusz Ruczaj z 14 Batalionu Lekkiej Piechoty w Hajnówce zapoznał uczniów naszej szkoły
      z funkcjonowaniem formacji wojskowych w Polsce.W szczególności omawiał  zasady służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Przedstawił ofertę odbycia 14 -dniowego szkolenia wojskowego, zaplanowanego w czasie  ferii zimowych.
      Program „Ferii w Mundurze” ma na celu zachęcenie pełnoletniej młodzieży szkolnej  do służby  Ojczyźnie. 
      Pięcioro naszych uczniów wyraziło  chęć uczestnictwa w takich zajęciach, które mają być zorganizowane w Jednostce Wojskowej
      w Białymstoku.

      Jesteśmy bardzo dumni i życzymy powodzenia przyszłym żołnierzom!

     • Mikołajki 2021

      10.01.2022

      Tradycyjnie w Polsce obchodzi się Mikołajki 6 grudnia. Święto ku czci świętego Mikołaja, biskupa z Miry obchodzony jest na wiele sposobów i różni się od regionu. Jedno jest pewne – pojawia się niezauważony w nocy z 5 na 6 grudnia i zostawia pod poduszką (lub w czystych butach) drobne prezenty, słodycze i owoce. 

     • Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz z Krzyżewa wśród najlepszych!

      03.02.2022

      III Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Rolnik Liderem Bezpieczeństwa” został rozstrzygnięty 26 listopada 2021 r.

      W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się gala finałowa, podczas której nasi uczniowie Patryk Sokołowski oraz Maciej Grochowski otrzymali nagrody za zajęcie III miejsca w konkursie filmowym.  Celem organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2019 roku konkursu jest propagowanie wśród młodzieży bezpiecznych zachowań, związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie światowej strategii prewencjiw dziedzinie bezpieczeństwa pracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego – ISSA (ang. International Social Security Association), do którego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego należy od 1991 roku.

      Galę finałową prowadziła Zastępca Prezesa KRUS Pani Monika Rzepecka.

      Gratulujemy filmowcom zajęcia świetnego miejsca i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu organizowanego przez KRUS.