• Szkolenie pt: „Zastosowanie roślin bobowatych grubonasiennych i soi w rolnictwie”.

      26.02.2022

            W Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie w dniu 24 listopada 2021r., odbyło się szkolenie pt: „Zastosowanie roślin bobowatych grubonasiennych i soi w rolnictwie”.Organizatorem szkolenia była Stacja Doświadczalna  Oceny Odmian w Krzyżewie w ramachInicjatywy Białkowej COBORU. Podczas szkolenia można  było wysłuchać wykładów prowadzonych przez prof. dr hab. Marka Gugałę oraz dr hab. Annę Milczarek z Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach,mgr inż. Barbarę Jabłońską ze Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie i Krzysztofa Dąbrowskiego- doradcy żywieniowego Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Wystąpienie na temat sytuacji na rynku nawozowym przygotował równieżPan Andrzej Remisiewicz- właścicel   firmy Trans- Rol.

            W szkoleniu udział wzięli Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wicestarosta Waldemar Kikolski, Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski, Michał Dybowski – Inspektor COBORU, Iwona Krzyżanowska z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przedstawiciele PODR w Szepietowie –Pani Alina Maciąg – koordynator sekcji produkcji roślinnej Działu Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa, Pani Gabriela Włostowska – Kierownik Działu Rolnictwa Ekologicznegoi Ochrony Środowiska oraz Pan Paweł Śliwowski Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wysokiem Mazowieckiem, Paweł Grodzki – Przewodniczący Powiatowej Rady PIRw Wysokiem Mazowieckiem, Dyrektorzy szkół podstawowych w Łupiance Starej, Płonce Kościelnej, Sokołach, Kowalewszczyźnie.

            Oprócz lokalnych władz i zaproszonych gości wykładów wysłuchali również rolnicy, nauczyciele, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im Stefanii Karpowicz. Szkolenie prowadzono równocześnie w formie on line dla  szkół o kierunkach rolniczych w Białymstoku, Czyżewie, Rudce, Zambrowie oraz Wysokiem Mazowieckiem.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      26.02.2022

             Narodowe Święto Niepodległości to dla każdego Polaka bardzo ważna data.Jest symbolem patriotyzmy, walki o wolność, wiary, zwycięstwa i miłości. Dla upamiętnienia 103-ciej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodlegości uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, podczas któregonie zabrakło informacji historycznych, wierszy oraz pieśni patriotycznych.

      Następnie Dyrektor ZSR w Krzyżewie Rafał Iwan wygłosił krótką prelekcję, która przybliżyła zebranym drogę naszego kraju do wolności. Dzień ten dla wszystkich był lekcją patriotyzmu i historii.

     • V Bieg Niepodległości

      26.02.2022

          W dniu 09.11.2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Biegu Niepodległości który odbył się w Białymstoku. Głównym organizatorem biegu była Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Wszystkim uczestnikom przyświecał cel jakimbyła popularyzacja wartości patriotycznych z okazji Święta Odzyskania Niepodległościjak i promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

            Nasi uczniowie w składzie : Łupińska Klaudia, Grochowski Przemysław, Piszczatowski Konrad,
      Zdunko Grzegorz, Leśniewski Krzysztof, Płoński Jakub dzielnie walczyli na trasie biegu i godnie reprezentowali nasza szkołę. Wszystkim uczniom gratulujemy postawy jak wyników uzyskanych w tym biegu. Szczególny gratulacje należą się Klaudii Łupińskiej która zajęła II miejscew kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych.

      Wyniki naszych uczni:

      Dziewczęta:

      II miejsce Klaudia Łupińska

      Chłopcy:

      VI miejsce Zdunko Grzegorz

      VII miejsce Piszczatowski Konrad

      IX miejsce Grochowski Przemysław

      Leśniewski Krzysztof jak i Płoński Jakub swój biegu ukończy w połowie stawki.

      Jeszcze raz gratulujemy uczniom wyników a Panom Januszowi Dardzińskiemui i Grzegorzowi Chim dziękujemy dobrego przygotowania uczniów do zawodów.

     • KU PAMIĘCI…

      26.02.2022

            27 października 2021r. młodzież naszej szkoły włączyła się  w akcjęMEN „Szkoła Pamięta” , której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Akcja ta jest związana ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Uczniowie porządkowali miejsce spoczynku Stefanii Karpowicz na cmentarzu w Płonce Kościelnej oraz grób jej matkina cmentarzu parafialnym w Waniewie.

           W tym dniu  szczególnie pojawiają się u nas  wspomnienia o naszej lokalnej bohaterce. Są one wyrazem szacunku wobec osoby, której zawdzięczamy założenie Szkoły Rolniczej w Krzyżewie.1 listopada pamiętamy o naszej „Stefci”, ale często też czerpiemyod niej inspiracje i pasję do pracy.

     • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ:)

      26.02.2022

            Dnia 14. 10. 2021 r. w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowała klasa II Technikum Rolniczego i Technikum Agrobiznesu. Były kwiaty,nagrody Dyrektora i serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych ludzi.

     • Zajęcia praktyczne w terenie.

      26.02.2022

            Korzystając z pięknej pogody klasa I Technikum Rolniczego i klasa I Technikum Agrobiznesu wyszła
      na zajęcia praktyczne
      w teren. W ogródku meteorologicznym uczniowie zapoznali sięz przyrządami do pomiaru czynników atmosferycznych,a na poletkach Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian rozpoznawali rośliny uprawne takie jak: bobik, groch, łubiny, soję, facelię i inne.

     • Zajęcia praktyczne uczniów drugiej klasy technikum rolniczego.

      26.02.2022

           Dnia 29 września w ramach zajęć praktycznych uczniowie drugiej klasy technikum rolniczego wzięli udział w przygotowaniu materiału siewnegoi siewie zboża – pszenżyta ozimego. Miejscem pracy było położonew sąsiedztwie szkoły gospodarstwo rolne.

         Uczniowie poznali zasady czyszczenia zboża za pomocą wialni sitowej. Następnie była próba kręcona siewnika zbożowego. Po załadowaniu gotowego zboża na przyczepę przyszli rolnicy udali się na pole by podpatrywać wykonanie siewu. Siew wykonywany był za pomocą zestawu uprawo-siewnego brony aktywnej z siewnikiem Amazone połączonego z ciągnikiem marki Fendt 718.

     • “AGRO SHOW 2021”

      26.02.2022

             Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie uczestniczyli w jednej z największych miedzynarodowych wystaw rolniczych organizowanych w Europie.Na wystawie organizowanej w podpoznanskich Bednarach mieliśmy możliwośćzapoznania się z najnowszym i najnowocześniejszym sprzętem rolniczym.

     • Dożynki gminno-parafialne w Sokołach 2021r.

      26.02.2022

      W niedzielę 12 września w Sokołach odbyły się Dożynki gminno-parafialne,na których nasza szkoła też miała swoje stoisko. Smakosze tradycyjnego stołu próbowali wiejskiego chleba ze smalcem,  ogórków kiszonych według starego przepisu, a amatorzy słodkich potraw byli częstowani miodem ze szkolnej pasieki, sernikiem i lukrowanym ciastem. Kto wolał warzywa i owoce,mógł spróbować dżemu z morwy, poczęstować się świeżym jabłkiemlub niepasteryzowanym sokiem z tych owoców, albo zaopatrzyć sięw porcję dyni na obiad – do samodzielnego przyrządzania.

      Młodzież barwnie prezentowała się w ludowych strojach i wystąpiła w krótkim pokazie tanecznym. Korowód do „belgijki” poprowadził dyrektor szkołyRafał Iwan z panią Agnieszką Stypułkowską.

      Było miło i wesoło. Dziękujemy organizatorom Dożynek za zaproszenie i mamy nadzieję na udział w kolejnej imprezie.

     • Uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego

      26.02.2022

            1 września w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczystość wręczenie stypendiów Starosty Wysokomazowieckiego, które od 2013 roku nadawane są najlepszym uczniom szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat wysokomazowiecki. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im Stefanii Karpowicz w Krzyżewie.      Za wysokie osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2020/2021 stypendiaz rąk Starosty Wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego oraz Wiceministra Edukacji i Nauki
      Dariusza Piontkowskiego odebrałAneta Mogielnicka z klasy III TR orazMichał Grodzki z klasy III TRA

      Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce. 

     • Wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu:)

      26.02.2022

      Dnia 09 września młodzież klasy I Technikum Rolniczego i Technikum Agrobiznesu, Zespołu Szkół Rolniczych  w Krzyżewie, w ramach warsztatów rękodzieła artystycznego wykonywania ozdóbze zboża i ziaren, zwiedzała Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Piękna, słoneczna pogoda, oraz malownicze tereny zespołu pałacowo-parkowego przysporzyły uczniom wielu wrażeń.Chłopcy zainteresowani byli muzealną kolekcją lokomobili parowych, ciągówek i ciągników. Dziewczęta natomiast podziwiały przepiękne pisanki z całego świata w Muzeum Pisanki.Młodzież z uwagą słuchała ciekawych opowieści przewodnika i oglądała obiekty architektury drewnianej.Po zwiedzaniu było ognisko i kiełbaski:)

     • Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

      26.02.2022

        Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021 w Zespole Szkół Rolniczych w Krzyżewie miało podniosły charakter. Pani Dyrektor Magda Ożarowska powitała przybyłych gości: Pana Bogdana Zielińskiego Starostę Powiatu Wysokomazowieckiego, Józefa ZajkowskiegoWójta Gminy Sokoły, nauczycieli, uczniów i przedstawicieli rodziców. Podziękowała za ciężką pracę nauczycielom i uczniom w czasie nauki zdalnej. Mimo trudnych warunków młodzież odniosła sukces zdobywając wysokie wyniki w nauce. 

      Wyróżnieni uczniowie to: Anna Mogielnicka kl. I TA, Aneta Mogielnicka kl. II TR i Michał Grodzki kl. I TA, ponadto Aneta Mogielnicka otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Pani Dyrektor podkreśliła, że sukcesy szkoły w dużej mierze budowane są dzięki znakomitej współpracy ze Starostwem Powiatowym oraz Gminą Sokoły. W dalszej części głos zabrali zaproszeni goście, którzy również docenili pracę dyrekcji, nauczycieli i młodzieży. Uroczystość uświetnił występ uczniów, którzy poetycko podziękowali nauczycielom i gościom. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

       

     • DO SZKOŁY CZAS !

      26.02.2022

          Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Już na długo przed uroczystością w szkole gromadzili się uczniowie, by powitać dawno nie widzianych koleżanki i kolegów.

      Punktualnie o godzinie 12:00 dyrektor szkoły, Rafał Iwan, powitał przybyłych na uroczystość gości: starostę wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego, księdza prałata Ryszarda Niwińskiego, kapelana rolników, przedstawicieli zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji, przedsiębiorców, nauczycieli, wychowawców, uczniów i ich rodziców.W swoim wystąpieniu przypomniał, że opuścił szkołę w Krzyżewie jako absolwent, a teraz rozpoczyna rok szkolny jako jej dyrektor.

         Życzenia udanego nowego roku szkolnego przekazał nauczycielomi młodzieży pan Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński, a ksiądz prałat wyraził radość, że do szkoły o ponad stuletniej tradycji rolniczego kształcenia wkroczył kolejny rocznik zainteresowany tym kierunkiem, bowiem dobre rolnictwo, to podstawa dobrobytu wszystkich.

           Na zakończenie tego szczególnego spotkania, uczniowie rozeszli siędo wyznaczonych klas  na spotkanie z wychowawcami, by zapoznać sięz zasadami pracy w tym roku szkolnym, która będzie prowadzona stacjonarnie, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa na okres epidemii.