• 146 rocznica urodzin Patronki naszej szkoły.

      11.01.2022

      Styczniową porą obchodzimy kolejną rocznicę zapoczątkowania działalności naszej placówki. 15 stycznia 2022 r. mija 109 rocznica rozpoczęcia pierwszych zajęć dydaktycznych w Szkole Rolniczej w Krzyżewie. Styczeń to również miesiąc kolejnych rocznic związanych z panią Stefanią Karpowicz - 7 stycznia pamiętaliśmy o 48 rocznicy śmierci a 11 stycznia 2022 mija 146 rocznica urodzin Patronki naszej szkoły.

      Pamięć o założycielce szkoły jest wciąż żywa. Pani Stefania Karpowicz pozostaje wzorem do naśladowania. Jej oddanie Ojczyźnie i rodakom, wiara w szlachetne idee, pracowitość, upór w dążeniu do wyznaczonego celu, odpowiedzialność, poczucie godności, a jednocześnie wielka skromność, to cechy, które powinniśmy naśladować.

      Cieszymy się, że mimo zawirowań historii Jej dorobek życia nie został zmarnowany. W Krzyżewie wciąż nowe pokolenia uczniów zdobywają wiedzę, są to często potomkowie kolejnych roczników absolwentów. Taka ciągłość świadczy o szacunku, jakim wszyscy darzymy założycielkę szkoły rolniczej w Krzyżewie.

       

       

     • KURS PSZCZELARSKI

      09.01.2022

      Kwalifikacja: ROL.03 Prowadzenie produkcji pszczelarskiej

      czas trwania: 2 semestry rozpoczęcie: 01.02.2022 r. miejsce: ZSR w Krzyżewie

      W trakcie nauki: Poznasz zasady prowadzenia produkcji rolnej i pasiecznej w celu pozyskania miodu i innych pszczelich produktów. Nauka obejmuje produkcję roślinną, produkcję zwierzęcą, gospodarkę pasieczną, reklamę i sprzedaż produktów.

     • Jest taki dzień...

      29.12.2021

      Dnia 17 grudnia 2021 odbyły się jasełka zorganizowane przez uczniówklasy pierwszej wraz z koleżankami i kolegami ze starszych klaspod kierunkiem pani Moniki PłońskiejUroczystość wprowadziła całą społeczność szkolną w świąteczny nastrój, a wspólne śpiewanie kolęddało poczucie jedności.Dziękujemy za udział i zaangażowanie oraz życzymy Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

    • ROZSTRZYNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJ UDEKOROWANĄ SALĘ LEKCYJNĄ PRZEZPROWADZONEGO PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI.
     • ROZSTRZYNIĘCIE KONKURSU NA NAJŁADNIEJ UDEKOROWANĄ SALĘ LEKCYJNĄ PRZEZPROWADZONEGO PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

      10.01.2022

                                                                                     

      Zauważyliście, jak pięknie wygląda Nasza szkoła przystrojona w bożonarodzeniowe ozdoby? Jak cudowną atmosferę wprowadziły dekoracje na korytarzach?

      Samorząd Uczniowski zaproponował więc konkurs by i w salach lekcyjnych zapanował świąteczny klimat. Ocenie podlegał przede wszystkim wkład pracy,estetyka i zaangażowanie w wykonanie dekoracji.

      17 grudnia 2021r. odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na najładniej udekorowaną salę lekcyjną. Jury  w składzie: pani Barbara Sienicka, pani Elżbieta Gołaszewska i pani Małgorzata Lipińska obejrzało sale i wybrało zwycięzców:

      1 miejsce zajęła klasa 3TR

      2 miejsce zajęła klasa 2 TR

      3 miejsce zajęła klasa  1TR.

      Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

                                                                                             Samorząd Uczniowski

     • "PACZUSZKA DLA MALUSZKA"

      29.12.2021

      Przed świętami Bożego Narodzenia zakończyliśmy akcję „Paczuszka dla Maluszka”,  podczas której zbieraliśmy pieluszki jednorazowe, artykuły higieniczne, żele, pudry, kremy, szampony, oliwki i chusteczki nawilżone.
      Do zbiórki  zaprosiła nas Fundacja Małych Stópek . Symbolem naszej akcji była specjalna „paczuszkowa” bombka, która zawisła na szkolnej choince.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę szlachetną zbiórkę.

      Wszystkie dary przekazane zostały do Domu Matki i Dziecka "Nazaret" w Supraślu.

       

     • PODSUMOWANIE AKCJI ”TYTKA CHARYTATYWNA”

      27.12.2021

      Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół w Krzyżewie składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję ”Tytka Charytatywna”. Od kilku lat wspieramy osoby potrzebujące, zwłaszcza w okresie świątecznym. Dzięki uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły zebraliśmy i wypełniliśmy wiele toreb papierowych artykułami spożywczymi i chemicznymi. Te wspaniałe dary  przekazaliśmy osobom najbardziej potrzebującym.

      Bardzo dziękujemy za hojność i Wasze serca!

     • "FERIE W MUNDURZE"

      27.12.2021

      Szeregowy Mateusz Ruczaj z 14 Batalionu Lekkiej Piechoty w Hajnówce zapoznał uczniów naszej szkoły
      z funkcjonowaniem formacji wojskowych w Polsce.W szczególności omawiał  zasady służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Przedstawił ofertę odbycia 14 -dniowego szkolenia wojskowego, zaplanowanego w czasie  ferii zimowych.
      Program „Ferii w Mundurze” ma na celu zachęcenie pełnoletniej młodzieży szkolnej  do służby  Ojczyźnie. 
      Pięcioro naszych uczniów wyraziło  chęć uczestnictwa w takich zajęciach, które mają być zorganizowane w Jednostce Wojskowej
      w Białymstoku.

      Jesteśmy bardzo dumni i życzymy powodzenia przyszłym żołnierzom!

     • Mikołajki 2021

      10.01.2022

      Tradycyjnie w Polsce obchodzi się Mikołajki 6 grudnia. Święto ku czci świętego Mikołaja, biskupa z Miry obchodzony jest na wiele sposobów i różni się od regionu. Jedno jest pewne – pojawia się niezauważony w nocy z 5 na 6 grudnia i zostawia pod poduszką (lub w czystych butach) drobne prezenty, słodycze i owoce. 

     • Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz z Krzyżewa wśród najlepszych!

      03.02.2022

      III Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Rolnik Liderem Bezpieczeństwa” został rozstrzygnięty 26 listopada 2021 r.

      W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się gala finałowa, podczas której nasi uczniowie Patryk Sokołowski oraz Maciej Grochowski otrzymali nagrody za zajęcie III miejsca w konkursie filmowym.  Celem organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od 2019 roku konkursu jest propagowanie wśród młodzieży bezpiecznych zachowań, związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie światowej strategii prewencjiw dziedzinie bezpieczeństwa pracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Zabezpieczenia Społecznego – ISSA (ang. International Social Security Association), do którego Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego należy od 1991 roku.

      Galę finałową prowadziła Zastępca Prezesa KRUS Pani Monika Rzepecka.

      Gratulujemy filmowcom zajęcia świetnego miejsca i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu organizowanego przez KRUS.

     • Szkolenie pt: „Zastosowanie roślin bobowatych grubonasiennych i soi w rolnictwie”.

      26.02.2022

            W Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie w dniu 24 listopada 2021r., odbyło się szkolenie pt: „Zastosowanie roślin bobowatych grubonasiennych i soi w rolnictwie”.Organizatorem szkolenia była Stacja Doświadczalna  Oceny Odmian w Krzyżewie w ramachInicjatywy Białkowej COBORU. Podczas szkolenia można  było wysłuchać wykładów prowadzonych przez prof. dr hab. Marka Gugałę oraz dr hab. Annę Milczarek z Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach,mgr inż. Barbarę Jabłońską ze Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Krzyżewie i Krzysztofa Dąbrowskiego- doradcy żywieniowego Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Wystąpienie na temat sytuacji na rynku nawozowym przygotował równieżPan Andrzej Remisiewicz- właścicel   firmy Trans- Rol.

            W szkoleniu udział wzięli Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wicestarosta Waldemar Kikolski, Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski, Michał Dybowski – Inspektor COBORU, Iwona Krzyżanowska z-ca Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, przedstawiciele PODR w Szepietowie –Pani Alina Maciąg – koordynator sekcji produkcji roślinnej Działu Technologii Produkcji Rolniczej i Doświadczalnictwa, Pani Gabriela Włostowska – Kierownik Działu Rolnictwa Ekologicznegoi Ochrony Środowiska oraz Pan Paweł Śliwowski Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wysokiem Mazowieckiem, Paweł Grodzki – Przewodniczący Powiatowej Rady PIRw Wysokiem Mazowieckiem, Dyrektorzy szkół podstawowych w Łupiance Starej, Płonce Kościelnej, Sokołach, Kowalewszczyźnie.

            Oprócz lokalnych władz i zaproszonych gości wykładów wysłuchali również rolnicy, nauczyciele, uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych im Stefanii Karpowicz. Szkolenie prowadzono równocześnie w formie on line dla  szkół o kierunkach rolniczych w Białymstoku, Czyżewie, Rudce, Zambrowie oraz Wysokiem Mazowieckiem.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      26.02.2022

             Narodowe Święto Niepodległości to dla każdego Polaka bardzo ważna data.Jest symbolem patriotyzmy, walki o wolność, wiary, zwycięstwa i miłości. Dla upamiętnienia 103-ciej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodlegości uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczysty apel, podczas któregonie zabrakło informacji historycznych, wierszy oraz pieśni patriotycznych.

      Następnie Dyrektor ZSR w Krzyżewie Rafał Iwan wygłosił krótką prelekcję, która przybliżyła zebranym drogę naszego kraju do wolności. Dzień ten dla wszystkich był lekcją patriotyzmu i historii.

     • V Bieg Niepodległości

      26.02.2022

          W dniu 09.11.2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Biegu Niepodległości który odbył się w Białymstoku. Głównym organizatorem biegu była Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Wszystkim uczestnikom przyświecał cel jakimbyła popularyzacja wartości patriotycznych z okazji Święta Odzyskania Niepodległościjak i promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

            Nasi uczniowie w składzie : Łupińska Klaudia, Grochowski Przemysław, Piszczatowski Konrad,
      Zdunko Grzegorz, Leśniewski Krzysztof, Płoński Jakub dzielnie walczyli na trasie biegu i godnie reprezentowali nasza szkołę. Wszystkim uczniom gratulujemy postawy jak wyników uzyskanych w tym biegu. Szczególny gratulacje należą się Klaudii Łupińskiej która zajęła II miejscew kategorii dziewcząt szkół ponadpodstawowych.

      Wyniki naszych uczni:

      Dziewczęta:

      II miejsce Klaudia Łupińska

      Chłopcy:

      VI miejsce Zdunko Grzegorz

      VII miejsce Piszczatowski Konrad

      IX miejsce Grochowski Przemysław

      Leśniewski Krzysztof jak i Płoński Jakub swój biegu ukończy w połowie stawki.

      Jeszcze raz gratulujemy uczniom wyników a Panom Januszowi Dardzińskiemui i Grzegorzowi Chim dziękujemy dobrego przygotowania uczniów do zawodów.

     • KU PAMIĘCI…

      26.02.2022

            27 października 2021r. młodzież naszej szkoły włączyła się  w akcjęMEN „Szkoła Pamięta” , której celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych. Akcja ta jest związana ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Uczniowie porządkowali miejsce spoczynku Stefanii Karpowicz na cmentarzu w Płonce Kościelnej oraz grób jej matkina cmentarzu parafialnym w Waniewie.

           W tym dniu  szczególnie pojawiają się u nas  wspomnienia o naszej lokalnej bohaterce. Są one wyrazem szacunku wobec osoby, której zawdzięczamy założenie Szkoły Rolniczej w Krzyżewie.1 listopada pamiętamy o naszej „Stefci”, ale często też czerpiemyod niej inspiracje i pasję do pracy.