Główną część uroczystości poprowadzili absolwenci ZSR w Krzyżewie, Iwona Roszkowska i Marcin Kruszewski.
Dyrektor szkoły, Rafał Iwan w słowie wstępnym zaznaczył rolę szkoły, jaką spełnia od 110 lat, a zwłaszcza w ostatnim okresie szybkich przemian następujących w rolnictwie. Wspomniał dorobek swoich poprzedników, poczynając od założycielki szkoły. Chwilą ciszy zgromadzeni uczcili pamięć zmarłych – Założycielki Szkoły, Pani Stefanii Karpowicz, dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów, którzy nie doczekali Jubileuszu 110-lecia Szkoły Rolniczej. Następnie powitał wszystkich zgromadzonych na uroczystości.
Spośród zaproszonych gości przybyli:
Lech Antoni Kołakowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi;
Anna Biała, Zastępca Dyrektora Departamentu Usług Cyfrowych, reprezentująca Adam Andruszkiewicz, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji;
Stefan Krajewski, Poseł na Sejm RP;
Daniel Kotowski, reprezentujący Posła na Sejm RP Robert Winnicki;
Waldemar Kikolski, Wicestarosta Powiatu Wysokomazowieckiego i radni powiatu;
ks. Prałat Ryszard Niwiński, Dziekan Wysokomazowiecki, Proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem;
ks. Zdzisław Dylnicki, Proboszcz Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokołach;
ks. Kanonik Franciszek Grabowicz, wieloletni Proboszcz Parafii Sokoły;
ks. Józef Ogórkis, Proboszcz Parafia św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej;
ks. Marek Dembiński, Kapelan Rolników, Proboszcz Parafia św. Stanisława w Kobylinie-Borzymach ; oraz
proboszczowie i księża parafii w Sokołach, Płonce Kościelnej, Kobylinie Borzymach, Dąbrowie Wielkiej i Starych Wnorach.
Byli także:
Wójt Gminy Sokoły Zajkowski Józef ,
radni gminy z przewodniczącym Krzysztofem Grabowskim,
dyrektorzy szkół ponadpodstawowych i podstawowych;
dyrektorzy, prezesi, kierownicy oraz przedstawiciele instytucji finansowych, rolniczych i gospodarczych z terenu powiatu i województwa. Wielu spośród nich przybyło jako absolwenci szkoły w Krzyżewie.
W obecności zgromadzonych nastąpiła chwila wręczenia odznaczeń honorowych „Zasłużony dla Rolnictwa” przez Sekretarza Stanu w MRiRW, Lech Antoni Kołakowski.
Otrzymali je:
ks. Ryszard Niwiński, Dziekan Wysokomazowiecki oraz
byli dyrektorzy i nauczyciele ZSR Krzyżewie: Jadwiga Pstrągowska, Teresa Dardzińska, Joanna Krawczuk,
Jacek Tomkiel, Danuta Łupińska, Janusz Dardziński i sekretarz szkoły Elżbieta Patkowska.
Nastąpił czas na wystąpienia gości. Znalazły się w nich gratulacje z okazji Jubileuszu oraz życzenia dalszego rozwoju szkoły w jak najdogodniejszych warunkach. Do oficjalnych wystąpień dołączyli też: ksiądz Dziekan Ryszard Niwiński, p. Andrzej Dąbrowski, wnuk absolwenta szkoły z 1919 roku, p. Stanisław Pogorzelski, absolwent rocznika 1966, przedstawicielka Rady Rodziców, p. Marzena Czachowska oraz Anna Mogielnicka- uczennica, reprezentantka młodzieży, a także były dyrektor szkoły Kazimierz Nahajowski i wieloletnia wicedyrektor Jadwiga Pstrągowska.
Goście , honorowi patroni i sponsorzy otrzymali listy gratulacyjne wraz z monografią szkoły i drobną pamiątką z uroczystości.
Za aktywne wspieranie duchowe szkoły wyróżnienia i pamiątki odebrali proboszczowie parafii w Wysokiem Mazowieckiem, ks. Ryszard Niwiński, w Sokołach, ks. Zdzisław Dylnicki, i Płonce Kościelnej, ks. Józef Ogórkis.
Podziękowania za wkład w tworzenie Izby Pamięci Stefanii Karpowicz otrzymali emerytowani dyrektorzy i nauczyciele Kazimierz Nahajowski, Jadwiga Pstrągowska, Barbara Grabowska, Barbara Buczyńska, Teresa Dardzińska, Stanisława Brzozowska, Wanda Jamiołkowska, Krystyna Mojkowska, Halina Zakrzewska i Jan Zakrzewski.
Goście w trakcie spotkania wpisywali się do wyłożonej Księgi Pamiątkowej Jubileuszu 110-lecia Szkoły. Wiele osób nie odmówiło sobie przyjemności zwiedzenia kompleksu szkolnego, zwłaszcza przybywający pierwszy raz do Krzyżewa, wyrażali podziw dla pracy, jaką w powstanie szkoły włożyła jej Patronka, a także dzielili szacunek, z jakim Stefania Karpowicz jest traktowana przez lokalne środowisko dbające o Jej Pamięć i dokonania.